Snus- scenariusz lekcji wychowawczej

Snus oraz woreczki nikotynowe to używka, która niestety zdobywa wśród młodzieży coraz większą popularność. W poprzednim wpisie prezentowaliśmy informacje dotyczące snusów oraz możliwe konsekwencje ich nadużywania. Dziś chcemy podzielić się z Wami scenariuszem godziny wychowawczej, na której poruszymy temat snusów.

Scenariusz w formie pdf można pobrać na dole strony.

Ważne wskazówki:

Bardzo ważne jest zapewnienie dzieciom bezpiecznej atmosfery. Powiedz na wstępie, że osoba, która chce się wypowiedzieć nie będzie oceniana. Jako grupa zakładamy, że każdy posiada jakąś wiedzę na temat różnych substancji, np. z filmów, seriali, z opowieści. Jeśli ktoś coś opowiada NIE ZNACZY TO, że stosuje daną używkę osobiście.

Prosimy też, by każdy mówił w swoim imieniu. Zależy nam na tym, by uniknąć sytuacji, że uczniowie skarżą na siebie nawzajem albo wymyślają opowieści w stylu: “A ja słyszałem, że Tomek to…”. Sytuacje takie wprowadzają atmosferę lęku- dzieci stosujące naprawdę jakieś używki boją się, że zostaną „zdemaskowane”. W takiej sytuacji często odmawiają uczestniczenia w zajęciach lub pracują z dużym oporem.

Przygotuj się do przeprowadzenia zajęć. Przeczytaj informacje i artykuły dotyczące snusów. Zapoznaj się z badaniami.

Przebieg zajęć:

Scenariusz do pobrania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.