SNUS – infografika

Snus zawiera w sobie nikotynę – substancję psychoaktywną i uzależniającą. Jest jej dużo więcej niż w papierosach, co oznacza,że jest SNUSy są bardzo uzależniające. Warto wiedzieć, że nikotyna odkłada się w mózgu, ponieważ nasz organizm nie ma zdolności wydalania. W Polsce sprzedawane od dawna, jednak zdobywa swoją popularność w ostatnim czasie, gdyż produkty pojawiły się w popularnych „osiedlowych” sklepach i na stacjach paliw.

Snus zawiera w sobie nikotynę – substancję psychoaktywną i uzależniającą. Jest jej dużo więcej niż w papierosach, co oznacza, że jest SNUSy są bardzo uzależniające. Niestety snus ma bardzo poważne skutki uboczne. Podrażnia błonę śluzową, a także powoduje recesje dziąseł. Jest to proces nieodwracalny, nawet jeśli zaprzestanie się używania.

Nikotyna działa pobudzająca na organizm. Dodatkowo wpływa na tzw. ośrodek przyjemności w mózgu, dlatego odczuwana jest poprawa nastroju. Jest to stan krótkotrwały. Już po około 20 minutach poziom dopaminy spada i zaczynamy czuć odwrotny stan, czyli dyskomfort i stres. Efekt ciągłego wahania się poziomu nikotyny oraz fizjologicznych sygnałów o zapotrzebowaniu na kolejną dawkę nie przynosi ukojenia a rozdrażnienie.

SNUS jest wyrobem tytoniowym, dlatego sprzedaż osobom nieletnim jest zakazana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.